“אני חבצלת השרון שושנת העמקים…” (שיר השירים ב,א).
ורד אהבה. זה כל מה שאישה וגם את צריכה…
לכל הגברים היקרים והנחמדים: מה אישה צריכה אם לא ורד ריחני שיחמם את ליבה? מה צריכה אישה אוהבת אם לא זר ורדים אדומות שיפיצו ריח מסביבה וייתנו לה תחושה שהיא נאהבת ומחוזרת? מה אנחנו צריכות אם לא יחס שימלא את ליבנו בחום וברגש? כאלה הם הורדים שאותם את מקבלת ליום האישה, ליום האהבה, לפני שבת וחג, לפני יום הנושאין שלכם, לפני פגישה רומנטית או אחריה, לפני פגישה עם גבר חלומותייך שעליו את חולמת ואליו את מתרגשת…
נכנסת לחנות פרחים או למשתלה ועינייך הרעבות וחוש הריח שלך נמשכו דווקא לורדים האדומות והורדות. את מתמלאת אהבה ורגש של הנאה לא מוסברת הממלאו את לבכם בהנאה, אהבה ויופי ללא גבולות.כמו במטה קסם נמשכת לשם. הפרח משדר את תחושותייך ורגשותייך העמוקים ביותר אותם קשה לך לבטא במלים. קל לך יותר להתקרב לפרח ולהריח אותו, להרגיש אותו וללטף אותו ולהיזכר ולרצות את אותם רגעים קסומים של אהבה ורגש שממלאים את לבך וגופך כאישה.
פרח הורד היפהפה הנמכר במשתלות ובחנויות הפרחים הינו פרח מיוחד בעל סגולות רבות ומשמעות מיוחדת למקבלה. לורד שם תנכ”י המוכר כשושנה. שם זה מוזכר במקורות פעמים רבות ומבטא רגשות עזים בין בני אדם. נשים ידועות כמי שמחוברות לפרח הורד היות והוא משמש סמל לאהבה מצד הנותן-האהוב, במיוחד אם ניתן סביב חג או אירוע מיוחד כמו יום הולדת או שמחה.
הורד, המוכר גם במקורות כשושן צחור, נמכר בצבעים שונים ועונה על צרכים מגוונים בעיקר על ידי המקבל והוא נפוץ בצבעים שונים והוא מונה למעלה מ-200 מינים.
הורדים גדלים במקומות שונים ברחבי הארץ ומשמשים למטרות שונות:
⦁ סמל לביטוי של אהבה בין גבר לאישה
⦁ נוי וקישוט הבית והגינה
⦁ הכנת מי ורדים ומי בושם מעלי הכותרת הריחניים
⦁ חליטת תה מעלי הכותרת בעלי סגולות רפואיות לא מעטות
⦁ ריפוי והקלה של תחלואים שונים כמו כאבי ראש
⦁ הפקת שמן להפחתת גזים ושיכוך כאבי בטן, טיפול בדלקות עיניים ואוזניים ועוד.
הורד האדום משמש רבות כסמל של סוציאליזם או סוציאל דמוקרטיה וזאת בהשפעת הפגנת הסטודנטים בפאריז בשנת 1968 כסמל המאבק.
שיר השירים מיטיב לבטא את ייחודו של פרח הורד המוכר גם כשושנה כסמל לביטוי אהבה ” כשושנה בין החוחים כן רעייתי בין הבנות” (שיר השירים ב,ב). השושנה במקרה זה מוזכרת כמלכת הורד המיוחדת זוכה לתיאורים ססגוניים המלהיבים את הדמיון בשל המראה הייחודי שלה וריחה יוצא הדופן המצליח להיכנס לנימי נשמתו של האדם ופועל את פעולתו הייחודית על החושים, הזיכרונות והרגשות העמוקים ביותר.
לאהובתי היקרה,
קניתי לך זר פרחים אדומות לפני חג האהבה
הבאתי לך שושן ורוד לבוקר נפלא
הקפתי אותך בורדים לבנות כדי שתהיי לי לאישה
שמתי על שולחנך ורדים ריחניות שתעניקי לי שמחה
שלחתי לך מליון ורדים להביע את אהבתי העמוקה אלייך
הכנתי לך כתר של ורדים צבעוניות להעלות חיוך על שפתייך
נתתי לך לבחור את הורד האהוב אלייך כדי שתהיי רגועה
הכנתי לך בושם מורד ריחני שתהיה בך את התשוקה
פיזרתי ורדים אדומות על מיטתך הלבנה והצחורה שתחזיקי לי אהבה
ואת..
הרחת את הפרחים והתמלאת בתשוקה ואהבה אינסופית, חיבקת אותי אלייך, נשמת יחד אתי חלומות ורודים, הכנסת אותי לביתך והענקת לי מכוחך. בניתי איתך חלומות והמשכתי להעניק לך ריח של ורד אדום, מתיקות של שושן צחור, אהבה מורד ורוד ושמחה של שושן כתום.

אולי יעניין אותך גם > משלוחי פרחים בירושלים > פרחים ליום הולדת בירושלים > זרי כלה בירושלים > קישוטי רכב לחתונה בירושלים > פרחים ליום אהבה בירושלים > זרי אבל בירושלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *